Murata LQG15HNR12J02D
Inductor RF Chip Multi-Layer 120nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.6Ohm DCR 0402 Paper T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQG15HNR12J02D.
element14 APAC
Datasheet4 pagesIl y a 19 ans
_legacy Avnet
Farnell
Ciiva
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-54.83%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
120 nH
120 nH
120 nH
Tolerance
5 %
Current Rating
150 mA
150 mA
150 mA
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.6 Ω
Q Factor
8
Test Frequency
100 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
TAIYO YUDENHK1005R12J-T
General Purpose Inductor, 0.12uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 120nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.3Ohm DCR 0402 Paper T/R
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 120nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 150mA 0402
Fixed Inductor 0402 120nH ±5% 150mA 2.2Ω 600MHz 8@100MHz
Inductor RF Multi-Layer 0.12uH 5% 100MHz 9Q-FactorCeramic 0.15A 2.8Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.13uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Descriptions
Descriptions de Murata LQG15HNR12J02D fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.12uH, 5%, 1 Element, Air-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQG Series 0402 120 nH ±5% Tol. 150 mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
; Inductance:120nH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Current Rating:150mA; Self Resonant Frequency:6000MHz; Package/Case:0402; Q Factor:8; Resistance:1.6ohm ;RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 120NH+/-5%, 0402 CASE; Inductance: 120nH; Product Range: -; DC Current Rating: 150mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 1.6ohm; Inductance Toleran