Murata GRM31A5C2H471JW01D
500V 470pF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM31A5C2H471JW01D.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Geoflip
Ciiva
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Authorized Distributors
2
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
500 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
1 mm
1 mm
1 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Samsung Electro-MechanicsCL31C471JHFNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 470 pF, 630 V, ± 5%, C0G (NP0), 1206 [3216 Metric]
630V 470pF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31C471JGFNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 470pF, Surface Mount, 1206 inch
KYOCERA AVX12067A471JAT2A
1206 STANDARD 470PF CERAMIC MULTILAYER CAP,500VDC,+125C, C0G DIELECTRIC,+/-5% SMD
Cap Ceramic 470pF 630V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Descriptions
Descriptions de Murata GRM31A5C2H471JW01D fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 470pF 500V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00047uF, Surface Mount, 1206
Cap, 470Pf, 500V, Mlcc, 1206 Rohs Compliant: Yes |Murata GRM31A5C2H471JW01D
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1206