Murata GRM21BR71H154KA01L
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805 / 0.15 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM21BR71H154KA01L.
element14 APAC
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Geoflip
_legacy Avnet
Future Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+13.73%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 nF
150 nF
150 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-07-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
50V 150nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.15uF, Surface Mount, 0805
KYOCERA AVX08055C154KAT2A
Samsung Electro-MechanicsCL21B154KBFNNNG
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.15 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL21B154KBFNNNE
Descriptions
Descriptions de Murata GRM21BR71H154KA01L fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.15uF, Surface Mount, 2012M/0805
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 0.15 F, 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes
Cap Ceramic 0.15uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
CAP, 0.15µF, 50V, 10%, X7R, 0805; Capacitance: 0.15µF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: GRM Series; Operating Tempera