Murata GRM21BR6YA106ME43L
35V 10uF X5R ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM21BR6YA106ME43L.
Future Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Datasheet186 pagesIl y a 11 ans
Newark
TME
Tendance sur 3 mois:
-19.74%
3DTélécharger
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X5R
X5R
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
850 µm
850 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2014-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
25V 10uF X5R ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENJMK212BJ106MG-T
0805 10 uF 6.3 V ±20% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0805C106M9PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 0805
Samsung Electro-MechanicsCL21A106MQFNNNE
6.3V 10uF X5R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, 10 uF, 6.3 V, ± 20%, X5R, 0805 [2012 Metric]
Descriptions
Descriptions de Murata GRM21BR6YA106ME43L fournies par ses distributeurs.
0805 10 uF 50 V ±20% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
Cap, 10Uf, 35V, Mlcc, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata GRM21BR6YA106ME43L.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 35V 10muF ±20% X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 10µF ±20% 35V X5R