Murata GRM21BC8YA106KE11L
35V 10uF X6S ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM21BC8YA106KE11L.
Farnell
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
element14 APAC
TME
Tendance sur 3 mois:
+3.45%
3DTélécharger
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
Dielectric
X6S
X6S
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
25V 10uF X6S ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 6.3volts X6S 10%
0805 10 uF 16V ±10% Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
10V 10uF X6S 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
6.3V 10uF X6S 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Murata GRM21BC8YA106KE11L fournies par ses distributeurs.
0805 35 V 10 uF ±10% Tolerance X6S Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 10uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 10uF 35V X6S 10% Pad SMD 0805 105C T/R
Cap Ceramic 10uF 35V X6S 10% SMD 0805 105°C Embossed Plastic T/R
Avnet Japan
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 35V 10muF 卤10% X6S
Chip Capacitor (MLCC) 0805 10µF ±10% 35V X6S
GENERAL PURPOSE MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Cap, 10Μf, 35V, 10%, X6S, 0805; Capacitance:10Μf; Voltage Rating:35V; Ceramic Capacitor Case:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X6S; Product Range:Grm Series; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM21BC8YA106KE11L