Murata GRM21BC81E475KA12L
Multilayer Ceramic Capacitor, GRM Series, 4.7 - F, - 10%, X6S, 25 V, 0805 [2012 Metric]
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM21BC81E475KA12L.
element14 APAC
Datasheet5 pagesIl y a 15 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Tendance sur 3 mois:
-14.44%
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Stock
51,890
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X6S
X6S
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-06-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-09-30
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
16V 4.7uF X6S 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21X475KAQNNNE
25V 4.7uF X6S 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
10V 4.7uF X6S ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENJWK212C6475KD-T
Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X6S 10% Wide Terminal SMD 0508 105°C T/R
GRM 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X6S ±10% 4.7muF
Descriptions
Descriptions de Murata GRM21BC81E475KA12L fournies par ses distributeurs.
0805 4.7 uF 25 V ±10% Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 4.7UF 25V X6S 0805 / 4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Cap Ceramic 4.7uF 25V X6S 10% SMD 0805 105°C Embossed T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 4.7uF 25V X6S 10% Pad SMD 0805 105C T/R
CAP, 4.7µF, 25V, 10%, X6T, 0805; Capacitance: 4.7µF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X6T; Product Range: GRM Series; Operating Temperatu