Murata GRM21BC81C106MA73L
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 16volts X6S 20%
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM21BC81C106MA73L.
TME
Datasheet3 pagesIl y a 4 ans
Ciiva
Future Electronics
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.60%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X6S
X6S
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
850 µm
850 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
16V 10uF X6S 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
6.3V 10uF X6S 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21X106MRFNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, +-22% TC, 10uF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-MechanicsCL21X106MOQNNNE
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 6.3volts X6S 10%
Descriptions
Descriptions de Murata GRM21BC81C106MA73L fournies par ses distributeurs.
GRM 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X6S ±20% 10muF
0805 10 uF 16 V ±20 % Tolerance X6S Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 10uF 16V X6S 20% Pad SMD 0805 105C T/R
Cap, Mlcc, 10Uf, X6S, 16V, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM21BC81C106MA73L