Murata GRM188R71H222JA01D
0603 2.2 nF 50 V ±5 % Tol. X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
EOL
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM188R71H222JA01D.
Future Electronics
Datasheet1 pageIl y a 0 an
Datasheet3 pagesIl y a 12 ans
Stock
37,000
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2011-11-24
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-03-31
LTD Date2020-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC0603C222J5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2200pF X7R 0603 5%
Samsung Electro-MechanicsCL10B222JB8NNNC
50V 2.2nF X7R 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C222K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2200pF X7R 0603 10%
Samsung Electro-MechanicsCL10B222KB8NNNC
50V 2.2nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Murata GRM188R71H222JA01D fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
CAP 0.0022UF 50VDC X7R 5% SMD 0603 - Tape and Reel
CAP CER 2200PF 50V 5% X7R 0603