Murata GRM188R71A225ME15D
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0603 / 2.2 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM188R71A225ME15D.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
TME
Ciiva
Future Electronics
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-14.66%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
800 µm
800 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
10V 2.2uF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
C Series 0603 2.2 uF 6.3 V ±20% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
TAIYO YUDENLMK107B7225KA-T
0603 2.2 uF 10 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
10V 2.2uF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B225KP8NNNC
Descriptions
Descriptions de Murata GRM188R71A225ME15D fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2.2uF 10Volts X7R 20%
0603 10 V 2.2 uF ±20% Tolerance X7R Monolithic Ceramic Chip Capacitor
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7R 20% Pad SMD 0603 125C T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 10V 2.2muF ±20% X7R
Cap, 2.2Uf, 10V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata GRM188R71A225ME15D
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1608M/0603
Chip Capacitor (MLCC) 0603 2.2μF ±20% 10V X7R