Murata GRM1885C1H272JA01D
50V 2.7nF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM1885C1H272JA01D.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
element14 APAC
_legacy Avnet
Future Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+2.45%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
800 µm
800 µm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
50V 2.7nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Murata GRM1885C1H272JA01D fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Capacitor 0.0027 uF 50 Volt C0G 5% Surface Mount 0603 Paper Tape and Reel
Chip Capacitor (MLCC) 0603 2.7nF ±5% 50V C0G(NP0)
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Surface Mount, 1608M/0603
Ceramic Capacitor 2.7nF, 50VDC, 0603, ±5 %
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 0603
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 2700 Pf, 5%, C0G/Np0, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM1885C1H272JA01D
CAP, 2700PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0603; Capacitance:2700pF; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%;