Murata GRM1885C1H222JA01J
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0603 / 2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM1885C1H222JA01J.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
TME
Ciiva
HQonline
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.14%
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2004-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
50V 2.2nF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 2200PF 50V C0G 0603 / 2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C Series 0603 2.2 nF 50 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0022uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C222JB8NNNC
0603 2.2 nF 16 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de Murata GRM1885C1H222JA01J fournies par ses distributeurs.
0603 50 V 2200 pF ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; MURATA; GRM1885C1H222JA01J; 2.2 nF; 0603; 50 V; 50 V
Cap Ceramic 0.0022uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1608M/0603
Cap, 2200Pf, 50V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM1885C1H222JA01J
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 2.2nF ±5% 50V C0G (NP0)