Murata GRM155R61A104KA01D
0402 0.1 uF 10 V ±10 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM155R61A104KA01D.
Upverter
Datasheet30 pagesIl y a 10 ans
Datasheet151 pagesIl y a 20 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
element14 APAC
_legacy Avnet
Ciiva
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.38%
3DTélécharger
EE Concierge
3DTélécharger
Ultra Librarian
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Philippines, Singapore, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-11-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
10V 100nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK105BJ104KV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 10V, 0.1 uF, ± 10 %, 0402, X5R, RoHS
Yageo GroupC0402C104K8PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Capacitors 0.1uF 10V X5R 10% Pad SMD 0402 85C Low ESR Automo
C Series 0402 0.1 uF 10 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
16V 100nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Murata GRM155R61A104KA01D fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; MURATA; GRM155R61A104KA01D; 100 nF; 0402; 10 V; 10 V
Cap Ceramic 0.1uF 10V X5R 10% SMD 0402 85°C Paper T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 10V 0.1muF ±10% X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 100nF ±10% 10V X5R
Cap, Mlc, 0.1Uf, X5R, 10V, 0402; Capacitance:0.1Μf; Voltage(Dc):10V; Voltage(Ac):-; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Grm Series; Product Length:1Mmrohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM155R61A104KA01D