Murata GRM1555C1H330JA01D
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 33 Pf, - 5%, C0g / Np0, 50 V, 0402 [1005 Metric]
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM1555C1H330JA01D.
_legacy Avnet
Datasheet1 pageIl y a 15 ans
element14 APAC
TME
Tendance sur 3 mois:
+33.29%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Capacitance
33 pF
33 pF
33 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-10-14
Pièces détachées
Yageo GroupC0402C330J5GACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0402
50V 33pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05C330JB5NNNC
50V 33pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105CG330JV-F
CERAMIC Capacitor 33PF 50V, C0G, 5%, 040; 0402; Capacitance:33pF; Voltage Rating:50V; Ceramic
Samsung Electro-MechanicsCL05C330JB5NNND
0402 33 pF 50 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Descriptions
Descriptions de Murata GRM1555C1H330JA01D fournies par ses distributeurs.
0402 50 V 33 pF ±5% C0G Surface Mount Mulilayer Ceramic Chip Capacitor
GRM 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 33pF
Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C T/R
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000033uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; MURATA; GRM1555C1H330JA01D; 33 pF; 0402; 50 V; 50 V
GENERAL PURPOSE MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Ceramic Capacitor 33pF, 50VDC, 0402, ±5 %
Cap, Mlc, 33Pf, C0G/Np0, 50V, 0402; Capacitance:33Pf; Voltage(Dc):50V; Voltage(Ac):-; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Grm Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM1555C1H330JA01D