Murata GRM1555C1H200JA01D
50V 20pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM1555C1H200JA01D.
element14 APAC
Datasheet221 pagesIl y a 15 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Ciiva
Future Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.32%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
20 pF
20 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
500 µm
500 µm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-08-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Samsung Electro-MechanicsCL05C200JB5NNNC
KYOCERA AVX04025A220JAT2A
50V 22pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, 22 pF, 16 V, ± 5%, X7R, 0402 [1005 Metric]
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 18pF 5% C0G 50V 0402 Paper T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, AEC-Q200 CGA Series, 22 pF, - 5%, C0G / NP0, 50 V
Descriptions
Descriptions de Murata GRM1555C1H200JA01D fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 20 Pf, - 5%, C0G / Np0, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes
GRM 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 20pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00002uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 20pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 20pF 50V C0G 5% SMD 0402 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0402 20pF ±5% 50V C0G(NP0)
CAP, 20PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0402
Ceramic Capacitor 20pF, 50VDC, 0402, ±5 %
CAP, 20PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0402; Capacitance: 20pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Operating Tem