Murata GRM0335C1H1R8CA01D
50V 1.8pF C0G 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM0335C1H1R8CA01D.
TME
Datasheet3 pagesIl y a 4 ans
Ciiva
HQonline
Future Electronics
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.18%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
95,430
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.8 pF
1.8 pF
1.8 pF
Dielectric
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
300 µm
300 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Philippines, Singapore, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
CAPACITOR CERAMIC 1.8PF 25V, C0G, 0.25pF, 0201; Product Range:TDK - C Series; Ca
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1.8pF C0G 0402 0.25pF
Descriptions
Descriptions de Murata GRM0335C1H1R8CA01D fournies par ses distributeurs.
0201 1.8 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 50V 1.8pF ±0.25pF C0G NP0
Cap Ceramic 1.8pF 50V C0G 0.25pF SMD 0201 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0201 1.8pF ±0.25pF 50V C0G(NP0)
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 13.89% +Tol, 13.89% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000018uF, Surface Mount, 0201
CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0201
Cap, 1.8Pf, 50V, Mlcc, 0201; Capacitance:1.8Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance:± 0.25Pf; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Grm Series; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM0335C1H1R8CA01D