Murata GCM188R70J225KE22J
6.3V 2.2uF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GCM188R70J225KE22J.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Geoflip
Arrow.cn
Ciiva
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-27.33%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-10-29
Pièces détachées
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0603 / 2.2 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
TAIYO YUDENLMK107B7225KA-T
0603 2.2 uF 10 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10B225KP8NNNC
10V 2.2uF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Murata GCM188R70J225KE22J fournies par ses distributeurs.
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR GCM 6.3V 2.2muF ±10% X7R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1608M/0603
Cap, Aec-Q200, 2.2Uf, 6.3V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GCM188R70J225KE22J
CapCeramic 2.2uF 6.3V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C Automotive T/R
KC 2,2µF 0603 10% 6,3V X7R AECQ RoHSconf