Multicomp MCWF08U4421BTL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 4420ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Multicomp MCWF08U4421BTL.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
23,925
Authorized Distributors
3
Resistance
4.42 kΩ
4.42 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-09-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions de Multicomp MCWF08U4421BTL fournies par ses distributeurs.
电阻, 薄膜, 4K42, 0.1%, 0.1W, 0805;
RES, 4K42, 0.1%, 0.1W, 0805, THIN FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 4.42kohm; Product Range: MCWF08U Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance