Multicomp MC0805N101J500A2.54MM
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, NP0, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 17 ans
Farnell
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-94.75%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC0402C101J5GACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0402
50V 100pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 100pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 100pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C101JB8NNNC
50V 100pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Multicomp MC0805N101J500A2.54MM fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 100pF 50V C0G 5% Radial 0805 2.54mm 125°C Ammo
100pF ¡À5% C0G(NP0) 50V 0805 4.2mm*3.8mm
CAP, 100PF, 50V, 5%, C0G/NP0; Capacitance:100pF; Voltage Rating:50V; Product Range:MC Series; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Lead Spacing:2.54mm; Operating RoHS Compliant: Yes