Multicomp MC0201L6F4531SE
Res General Purpose Thick Film 0201 4.53k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
NewarkMC0201L6F4531SE010KCut Tape
FarnellMC0201L6F4531SE010Cut Tape
6h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Multicomp MC0201L6F4531SE.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 15 ans
Newark
Farnell
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
4.53 kΩ
4.53 kΩ
4.53 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-1GEF4531C
Res Thick Film 0201 4.53K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNF4531C
Res Thick Film 0201 4.53K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 4.53kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0201FR-074K7L
Res Thick Film 0201 4.7K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF4641C
Res Thick Film 0201 4.64K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Multicomp MC0201L6F4531SE fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 4530ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, 0201
RES, 4K53, 1%, 0.05W, 0201, THICK FILM; Resistor Case Style: 0201 [0603 Metric]; Resistance: 4.53kohm; Product Range: MC 1% Series; Voltage Rating: 25V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 50mW; Resistance Tol
Res, Thick Film, 4K53, 1%, 0.05W, 0201; Rango De Producto:Serie Mc; Resistencia:4.53Kohm; Potencia Nominal:50Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:25V; Tipo De Resistencia:0201 [0603 Metric]; Núm. De Contactos:2 |Multicomp MC0201L6F4531SE