Lumex SSL-LXA228GC-TR21
SSL-LXA228 Series 160 mA Green Color Diffused Axial Leaded LED
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Lumex SSL-LXA228GC-TR21.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 19 ans
Mouser
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
800
Authorized Distributors
2
Illumination Color
Green
Green
Lens Color
Clear
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Number of Pins
2
Luminous Intensity
30 mcd
30 mcd
Lens Style
Clear
Forward Voltage
2.8 V
2.8 V
Forward Current
30 mA
25 mA
Test Current
20 mA
20 mA
Viewing Angle
25 °
25 °
Dominant Wavelength
565 nm
Chaîne d'approvisionnement
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date1996-11-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-04-28
Pièces détachées
Super Green 1 x 3 mm 120° Water Clear 16 mcd 2.1 V Right Angle Surface Mount LED
LED GREEN 25 MCD 0.094 IN. 150 MA 2.2 V (TYP.) 5 V 565 NM 100 MW 85 C
LED Low-Power Uni-Color Green 565nm 2.2V 2-Pin Chip 1206(3216Metric) T/R
MicroLED SMD LED, Yellow-Green Single Color Right Angle 3.2mm x 1.5mm x 1.0mm
Green 570nm LED Indication - Discrete 2V 2-SMD, LG Y876-P1Q2-24-0-20-R18-Z
LED Low-Power Uni-Color Green 572nm 0.19lm 2V Automotive 2-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Lumex SSL-LXA228GC-TR21 fournies par ses distributeurs.
Single Color LED, Green, Clear, T-3/4, 1.9mm
LED Uni-Color Green 565nm 2-Pin SMD T/R
2.5MM AXIAL LED, GRN CLR, YOKE LDS, TAP&REL
LED Panel Mount Indicators LED PMI
LED, GREEN, 1.9MM, 30MCD, 565NM
Standard LEDs - SMD Surface Mount LEDs
Led, Green, 1.9Mm, 30Mcd, 565Nm; Led Color:Green; Led Mounting:Smd; Bulb Size:1.9Mm; Forward Current If:20Ma; Forward Voltage:2.2V; Wavelength Typ:565Nm; Luminous Intensity:30Mcd; Viewing Angle:25°; Lens Shape:Round; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Lumex SSL-LXA228GC-TR21