Lumex SSL-LX5093YD-12V
Single Color LED, Yellow, Diffused, T-1 3/4, 5mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Lumex SSL-LX5093YD-12V.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 19 ans
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Illumination Color
Yellow
Yellow
Lens Color
Case/Package
Radial
Number of Pins
2
Luminous Intensity
10 mcd
10 mcd
Lens Style
Diffused
Diffused
Forward Voltage
12 V
5 V
Forward Current
12 mA
12 mA
Test Current
Viewing Angle
60 °
60 °
Dominant Wavelength
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
CML 4303F7 LED TH 3mm 2.1V 10mA 10mcd Yellow Part of the VCC Family of Products
LED; YELLOW;10MCD;2MMX5MM RECTANGULAR;150MA;2.1V;110DEG;585NM;DIFFUSED
LED; Yellow; 10mcd; SMD; 100mA; 2.1V; 140deg; 585nm; Diffused; 5V; 50mW; -25degC
Single Color LED, Yellow, Water Clear, 2mm
Dialight521-9211F
LED, YELLOW, T-1 (3mm), 10MCD, 585NM; LE; LED Color:Yellow; Mounting:Through Hole; Bulb Size:T-1 (3mm);
CML CMD17-21VYC/TR8 LED SMT 0805 2.0V 12mcd 140deg Yellow 3K Part of the VCC Family of Products
Descriptions
Descriptions de Lumex SSL-LX5093YD-12V fournies par ses distributeurs.
LED Uni-Color Yellow 585nm 2-Pin T-1 3/4
LED LAMP T5 585YDW INT R ES 12V DC | Lumex SSL-LX5093YD-12V