Littelfuse P6SMB20A
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 17.1V, RoHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse P6SMB20A.
Farnell
Datasheet6 pagesIl y a 4 ans
element14 APAC
Future Electronics
TME
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-29.11%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
20 V
20 V
20 V
Clamping Voltage
27.7 V
27.7 V
27.7 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
22 A
21.7 A
21.7 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-10-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
BournsSMBJ15A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 15 V, 24.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ16A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 16V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ15A-13-F
TVS Diode Single Uni-Dir 15V 600W 2-Pin SMB T/R / TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB
onsemiSMBJ16A
Diode Transient Voltage Suppression (TVS) Single Unidirectional 16 Volt 600 Watt 2-Pin SMB
Diodes Inc.SMBJ16A-13-F
SMBJ Series 16 V 600 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
600 Watt SUR40 Transient Voltage Suppressor, 20 V, Unidirectional
Descriptions
Descriptions de Littelfuse P6SMB20A fournies par ses distributeurs.
Littelfuse SCT
P6SMB Series 5 W 21 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
POWER 600 WATTS SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 17.1V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
TVS DIODE, 600W, 17.1V, UNIDIR, DO-214AA; Product Range: P6SMB series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 17.1V; Clamping Voltage Vc Max: 27.7V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakd