Diodes Inc. SMBJ16A-13-F
SMBJ Series 16 V 600 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMBJ16A-13-F.
HQonline
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.35%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
19.15 V
18.7 V
18.7 V
Clamping Voltage
26 V
32.5 V
32.5 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
23.1 A
116 A
116 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-20
LTD Date2021-07-20
Pièces détachées
BournsSMBJ20A
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 20 V, 32.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ18A
20.6A 600W 29.2V 20V Unidirectional 18V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
BournsSMBJ17A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 17V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ18A-13-F
SMBJ18A Series 18 V 600 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ17A-13-F
SMBJ Series 600 W 17 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ20A-13-F
Protection Tvs Unidirectional Smb 600W 20.0V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMBJ16A-13-F fournies par ses distributeurs.
Tvs Diode, 600W, 16V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ16A-13-F
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 16V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diode TVS Single Uni-Dir 16V 600W 2-Pin SMB T/R
23.1A 600W 26V 17.8V 16V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 16V
Diodes Inc SCT
TVS DIODE, 600W, 16V, UNIDIR, SMB;