Littelfuse P6KE300A-B
P6KE Series - 600W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-204AC, RoHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse P6KE300A-B.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 5 ans
Littelfuse SCT
Fuses Unlimited
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
14,839
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
300 V
300 V
300 V
Clamping Voltage
414 V
529 V
529 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
1.5 A
7.6 A
7.6 A
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1997-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
SMBJP Series 414 V 600W Uni-Directional Transient Voltage Suppressor Diode - SMB
LittelfuseSMBJ220A
SMBJ Series 356 V 600 W Surface Mount Uni -Directional TVS Diode - DO-214AA
onsemiP6KE220A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 185V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-15
BournsP6SMB250A
Dio Tvs Vbd 250V 600W Unidir Smb /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. P6SMB250A
onsemiP6KE250A
P6KE15A Series 344 V 600 W Uni-Directional Axial TVS Diode - DO-15
LittelfuseP6KE220A
P6KE Series 328 V 0.6 kW Through Hole Uni-Directional TVS Diode - DO-204AC
Descriptions
Descriptions de Littelfuse P6KE300A-B fournies par ses distributeurs.
Littelfuse SCT
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 256V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-204AC
Tvs Diode Axial Lead - Bulk/ Bulk |Littelfuse P6KE300A-B
ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 300A Uni-Directional