Littelfuse P4SMA62CA
P4SMA Series - 400W Surface Mount Transient Voltage (TVS) Diode, 53V, DO-214AC, RoHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse P4SMA62CA.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Burklin Elektronik
TME
Littelfuse SCT
Fuses Unlimited
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
62 V
62 V
62 V
Clamping Voltage
85 V
85 V
85 V
Peak Pulse Power
400 W
300 W
300 W
Peak Pulse Current
4.8 A
4.7 A
4.7 A
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-10-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
BournsSMAJ51CA
TVS Diode, SMAJ, Bidirectional, 51 V, 82.4 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
BournsSMAJ54CA
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 66.3V 5muA 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ58CA
Transil Diode (TVS); 400W; 58V; 40A; bidirectional; -55+150 deg.C; SMD; DO214AC(SMA)
LittelfuseSMAJ58CA
SMAJ Series 3.3 W 71.2 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMA
Diodes Inc.SMAJ58CA-13-F
SMAJ Series 58 V 400 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
LittelfuseSMAJ54CA
SMAJ Series 60 V 400 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
Descriptions
Descriptions de Littelfuse P4SMA62CA fournies par ses distributeurs.
Littelfuse SCT
DO-214AC SMA P4SMA 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 58.9V 5muA 400W -65C~150C TJ
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 53V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC