Littelfuse JLLN035.T
Electric Fuse, Fast Blow, 35A, 300VAC, 160VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse JLLN035.T.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
Sager Electronics
Fuses Unlimited
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+208%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
30,047
Authorized Distributors
6
Current Rating
35 A
35 A
Voltage Rating (AC)
300 V
300 V
Voltage Rating (DC)
160 V
160 V
Mount
Holder
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Fuse Class RK5 Slow Blow Acting 40A 250V Holder Cartridge 20.57 X 76.2mm Carton CSA/UL
EatonNON-40
40 Amp NON Fuse, 250 volts General purpose non-time delay (Discon by Waytek)
EatonECNR45
Fuse Class RK5 45A 250V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder Carton
LittelfuseJLLN040.T
Electric Fuse, Fast Blow, 40A, 300VAC, 160VDC, 200000A (IR), Inline/holder
LittelfuseFLNR040.T
Electric Fuse, Time Delay Blow, 40A, 250VAC, 125VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Littelfuse0314040.MXP
Fuse Cartridge Fast Acting 40A 250V Holder Cartridge 6.3 X 32mm Ceramic Bulk CE/UL
Descriptions
Descriptions de Littelfuse JLLN035.T fournies par ses distributeurs.
Fuse,35A,JLLN Series,7/8L,9/16 dia.
FUSE CARTRIDGE 35A 300VAC/160VDC
Fus 300V F/A Class T 35A/ Box |Littelfuse JLLN035.T
Industrial & Electrical Fuses 35A 300VAC
160V 300V Fast Blow 35A , 22.2mm
Littelfuse JLLN035.T POWR-GARD Fast Acting Fuse Brand: Littelfuse. Part Number: JLLN035.T. Littelfuse POWR-GARD Fast Acting Fuse, Current Limiting, Series: JLLN, Non-Indicating, 35 A, 300 VAC/125 VDC, 20/200 kA Interrupt, Class: T, Ferrule Terminal, Holder Mounting, Cartridge Body, Melamine, 0.562 in Dia x 0.875 in L Body. Additional Description: LTFS-JLLN035 JLLN035.T FUS 300V F/A CLASS T 35A FUSE 35 AMP SIZE. Catalog Description: JLLN035 is a Class T fuse with an ampere rating of 35 and cartridge-style construction...