Littelfuse 60R025XU
PTC Resettable Fuse 0.25A(hold) 0.5A(trip) 60VDC 40A 0.45W 2.5s 1.25Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Bulk Automotive
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse 60R025XU.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
ODG (Origin Data Global)
Burklin Elektronik
element14 APAC
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.05%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
Stock
83,452
Hold Current
250 mA
250 mA
250 mA
Trip Current
500 mA
500 mA
500 mA
Max Voltage Rating (DC)
60 V
60 V
60 V
Max Current Rating
40 A
40 A
40 A
Resistance
1.25 Ω
1.25 Ω
1.25 Ω
Time to Trip
2.5 s
2.5 s
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-10-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityRXEF025
PTC Resettable Fuse 0.25A(hold) 0.5A(trip) 72V 0.45W 2.5s 1.25Ohm Radial 7.4 X 3mm Bag
NTCLE100 Series NTC 3.3 kOhm ±0.75 % Radial Leaded Standard Precision Thermistor
Thermistor NTC 3.3 Ohm 5% 2-Pin Radial 2880K < -5 Bulk
Descriptions
Descriptions de Littelfuse 60R025XU fournies par ses distributeurs.
PTC RESET FUSE 60V 250MA RADIAL / Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 250 mA Ih Through Hole Radial, Disc
60R Series 60 V 0.25 A Ø 7.4 x 3.1 mm Radial Lead POLYFUSE® Resettable PTC
FUSE, PTC RESETTABLE, 60VDC, 0.25A, RAD; Product Range:POLY-FUSE 60R Series; Voltage Rating:60VDC; Holding Current:250mA; Trip Current:500mA; Time to Trip:2.5s; Fuse Shape:Round; Current Rating Max:40A; Lead Spacing:5.1mm; Length:- RoHS Compliant: Yes