Vishay NTCLE100E3332JB0
NTCLE100 Series NTC 3.3 kOhm ±0.75 % Radial Leaded Standard Precision Thermistor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay NTCLE100E3332JB0.
Newark
Datasheet17 pagesIl y a 5 ans
Datasheet17 pagesIl y a 16 ans
element14 APAC
Future Electronics
_legacy Avnet
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.08%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date2006-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityRXEF025
PTC Resettable Fuse 0.25A(hold) 0.5A(trip) 72V 0.45W 2.5s 1.25Ohm Radial 7.4 X 3mm Bag
NTC Inrush Current Limiters, Resistance (at 25℃)=3Ω, Maximum Current=7A
Descriptions
Descriptions de Vishay NTCLE100E3332JB0 fournies par ses distributeurs.
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3332JB0 NTC-Resistor wired up
3.3kΩ 500mW ±5% ±0.75% Plugin,P=2.54mm NTC Thermistors ROHS
THERM NTC 3.3KOHM 3977K BEAD / NTC Thermistor 3.3k Bead
NTC CU 0.6 LD CODED 3K3 5% BULK E3
NTC Thermistor, 3300ohm, Through Hole Mount
3.3K¦¸ ¡À5% 500mW ¡À0.75% 3977K 3mm*9mm
Thermistors NTC 3K3ohms 5% Radial
THERMISTOR NTC 3.3KOHM 5% 2PIN
Vishay NTCLE100E3332JB0 NTC热敏电阻
THERMISTOR, NTC; Thermistor Type:NTC; Resistance:3.3kohm; Thermistor Tolerance:-5% to +5%; Beta Value (K):3977K; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; External Depth:3mm; External Length / Height:4mm; External Width:3.5mm; Lead Length:17mm; Lead Spacing:2.54mm; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Package / Case:Radial; Resistance Temperature:25°C; Resistance Tolerance:± 5%; Resistance Tolerance +:5%; Resistance Tolerance -:5%; Series:23816; Temperature Upper Limit Beta Value:85°C