Littelfuse 15KPA40A
15KPA Series - 15000W Axial Leaded Transient Suppression (TVS) Diode, P600, RoHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse 15KPA40A.
Newark
Datasheet6 pagesIl y a 5 ans
Datasheet5 pagesIl y a 14 ans
Datasheet5 pagesIl y a 16 ans
Datasheet5 pagesIl y a 17 ans
TME
Future Electronics
Burklin Elektronik
Littelfuse SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.73%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Littelfuse15KPA51A
TVS DIODE 51VWM 82.9VC AXIAL / TVS Diode Single Uni-Dir 51V 15KW 2-Pin Case P-600 T/R
Littelfuse15KPA48A
Littelfuse15KPA45A
BournsSMBJ36A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 36 V, 58.1 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ40A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 40 V, 64.5 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ45A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 45V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Descriptions
Descriptions de Littelfuse 15KPA40A fournies par ses distributeurs.
Littelfuse SCT
TVS Diode; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:40V; Breakdown Voltage Range:44.7V to
Trans Voltage Suppressor Diode, 15000W, 40V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
15kW 229.5A 2¦ÌA 65.8V 44.7V 40V 48.9V Unidirectional Axial TVS ROHS
Tvs Diode, Full Reel; Product Range:15Kpa Series; Tvs Polarity:Unidirectional; Reverse Standoff Voltage:40V; Clamping Voltage Max:65.8V; Diode Case Style:Axial Leaded; No. Of Pins:2Pins; Minimum Breakdown Voltage:44.7V Rohs Compliant: Yes |Littelfuse 15KPA40A