Littelfuse 1.5KE18CA-B
1.5KE Series 1.5 kW 18 V Through Hole Bi-Directional TVS Diode - DO-201
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse 1.5KE18CA-B.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
Burklin Elektronik
TME
Fuses Unlimited
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-45.30%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,326
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
18 V
18 V
18 V
Clamping Voltage
25.2 V
25.2 V
25.2 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
60.3 A
60.3 A
60.3 A
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1997-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
BournsSMCJ15CA
61.5A 1.5kW 24.4V 16.7V Bidirectional 15V DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
BournsSMCJ14CA
DO-214AB SMC SMCJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 17.9V 5muA 1.5kW -55C~150C TJ
onsemiSMCJ14CA
SMCJ Series 14 V 1500 W Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AB
onsemiSMCJ15CA
Cut Tape 1 Surface Mount Single (Type) Tvs Diode 24.4V 5muA 1.5kW 150C
LittelfuseTPSMC18CA
TPSMC Series - Surface Mount, 1500W TVS Diode-AEC-Q101 Qualified, 15.3V, 25.2V, DO-214AB, RoHS
BournsSMCJ16CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 16V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Descriptions
Descriptions de Littelfuse 1.5KE18CA-B fournies par ses distributeurs.
1.5KE Series - 1500W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-201, RoHS
Littelfuse SCT
Tvs Diode Axial Lead - 1.5Ke18Ca Bulk/ Bulk |Littelfuse 1.5KE18CA-B
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 15.3V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201
1500W 60.3A 1¦ÌA 25.2V 17.1V 15.3V 18.9V Bi-Directional DO-201 TVS ROHS
TVS Diode Single Bi-Dir 15.3V 1.5KW 2-Pin DO-201 Bulk