Littelfuse 1.5KE130A
1.5KE Series 124 V 1.5 kW Through Hole Uni-Directional TVS Diode - DO-201
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse 1.5KE130A.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 5 ans
TME
Burklin Elektronik
Future Electronics
Fuses Unlimited
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.66%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
89,064
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
130 V
130.5 V
Clamping Voltage
179 V
179 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
8.5 A
8.4 A
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
BournsSMCJ100A
Diode TVS Single Uni-Dir 100V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 102V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMCJ110A
Diode TVS Single Uni-Dir 110V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
BournsSMCJ120A
Diode TVS Single Uni-Dir 120V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
LittelfuseSMCJ130A
7.2A 1.5kW 209V 144V Unidirectional 130V DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
LittelfuseSMCJ120A
SMCJ Series 6.5 W 147 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMC
Descriptions
Descriptions de Littelfuse 1.5KE130A fournies par ses distributeurs.
TVS Diode Single Uni-Dir 111V 1.5KW 2-Pin DO-201 T/R / TVS DIODE 111VWM 179VC AXIAL
1.5KE Series - 1500W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-201, RoHS
Littelfuse SCT
TVS DIODE, UNIDIR, 111V, DO-201; Product Range: 1.5KE Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Standoff Voltage: 111V; Clamping Voltage Max: 179V; Diode Case Style: DO-201; No. of Pins: 2Pins; Minimum Breakdown Voltage: 12