Littelfuse 0JTD200.XXID
Electric Fuse, Time Delay Blow, 200A, 600VAC, 500VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse 0JTD200.XXID.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Newark
Tendance sur 3 mois:
+12.50%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
17,882
Authorized Distributors
6
Current Rating
200 A
200 A
Voltage Rating (AC)
600 V
600 V
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Mount
Holder
Bolt, Holder
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Pièces détachées
LittelfuseL70S225.V
Electric Fuse, Very Fast Blow, 225A, 700VAC, 650VDC, 200000A (IR), Inline/holder
LittelfuseL70S250.V
Electric Fuse, Very Fast Blow, 250A, 700VAC, 650VDC, 200000A (IR), Inline/holder
LittelfuseIDSR250.X
Electric Fuse, Time Delay Blow, 250A, 600VAC, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Eaton250FM
250FM - Bussmann Edison 250FM 250A 690V AC TYPE T FUSE
Eaton225FM
225FM - Bussmann Edison 225FM 225A 690V AC TYPE T FUSE
Eaton250MT
Electric Fuse, 250A, 690VAC, 350VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Descriptions
Descriptions de Littelfuse 0JTD200.XXID fournies par ses distributeurs.
FUSE, TIME-DELAY, CLASS J, 600V AC/500V DC, 200A, IND., JTD_ID SERIES
FUSE CRTRDGE 200A 600VAC/500VDC
FUSE, TIME DELAY, CLASS J, 200A
Industrial Fuse, Time Delay, 200A, 600V; Product Range:Powr-Gard Powr-Pro Jtd_Id Series; Fuse Current:200A; Voltage Rating Vac:600V; Voltage Rating Vdc:500V; Fuse Size Metric:38.1Mm X 146.1Mm; Fuse Size Imperial:1-1/2" X 5-3/4" Rohs Compliant: No |Littelfuse 0JTD200.XXID
FUS 600V T/D CLASS J 200A INDICATING
Littelfuse POWR-GARD Time Delay Fuse, Current Limiting, Series: JTD, Indicating, 200 A, 600 V AC/500 V DC, 200/20 kA Interrupt, Class: J, Knife Blade Terminal, Bolt Mounting, Cartridge Body, Dual Element, Melamine, 1-1/2 in Dia x 5-3/4 in L Body