Lattice Semiconductor LFE3-35EA-8FN484C
FPGA LatticeECP3 Family 33000 Cells 65nm Technology 1.2V 484-Pin FBGA Tray
IHS
Datasheet148 pagesIl y a 2 ans
Augswan
HQonline
Future Electronics
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.77%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
484
Number of Logic Blocks (LABs)
4125
Number of Logic Elements/Cells
33000
Number of I/Os
450
Number of Gates
RAM Size
165.9 kB
165.9 kB
Min Supply Voltage
1.14 V
1.14 V
Max Supply Voltage
1.26 V
1.26 V
Peripherals
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Lattice SemiconductorLFEC33E-5FN484C
FPGA LatticeEC Family 32800 Cells 420MHz 130nm Technology 1.2V 484-Pin FBGA
Lattice SemiconductorLFEC33E-3FN484C
FPGA LatticeEC Family 32800 Cells 340MHz 130nm Technology 1.2V 484-Pin FBGA
FPGA Spartan-6 LXT Family 24051 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 484-Pin FBGA
FPGA Spartan-6 LX Family 24051 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 484-Pin FBGA
Lattice SemiconductorLFE2-35E-5FN484C
FPGA LatticeECP2 Family 32000 Cells 90nm Technology 1.2V 484-Pin FBGA
Descriptions
Descriptions de Lattice Semiconductor LFE3-35EA-8FN484C fournies par ses distributeurs.
ECP3 Series 33 K LUTs 295 I/O 1.26 V Surface Mount FPGA - FPBGA - 484
Fpga, Sram, 33000 Logic Cells, Fpbga-484; Fpga Type:Sram Based Fpga; No. Of Logic Cells:33000Logic Cells; Ic Case/Package:Fpbga; No. Of Pins:484Pins; Speed Grade:8; No.of User I/Os:295I/O S; Process Technology:65Nm; Product Range:-Rohs Compliant: Yes |Lattice Semiconductor LFE3-35EA-8FN484C