Lattice Semiconductor LFE2-12E-6F256C
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 256-Pin FBGA Tray
Obsolete
IHS
Datasheet390 pagesIl y a 4 ans
SHENGYU ELECTRONICS
Mouser
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
99,952
Authorized Distributors
0
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
256
Number of Logic Blocks (LABs)
Number of Logic Elements/Cells
Number of I/Os
193
Number of Gates
RAM Size
27.6 kB
27.6 kB
Min Supply Voltage
1.14 V
1.14 V
1.14 V
Max Supply Voltage
1.26 V
1.26 V
1.26 V
Peripherals
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2006-02-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-6FN256C
FPGA - Field Programmable Gate Array 12K LUTs S-Series 1.1.2V -6 Spd
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-5FN256C
FPGA - Field Programmable Gate Array 12K LUTs S-Series 1.1.2V -5 Spd
Lattice SemiconductorLFXP10E-3F256C
FPGA LatticeXP Family 10000 Cells 320MHz 130nm Technology 1.2V 256-Pin FBGA Tray
FPGA Spartan-6 LX Family 9152 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 256-Pin FTBGA
FPGA Spartan-6 LX Family 14579 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 256-Pin FTBGA
Descriptions
Descriptions de Lattice Semiconductor LFE2-12E-6F256C fournies par ses distributeurs.
Field Programmable Gate Array, 1500 CLBS, 357MHz, 12000-Cell, PBGA256
Field Programmable Gate Arrays - FPGAs 12K LUTs 193 I/O DSP 1.2V -6 Spd
ECP2 LFE2-12 256-BGA Tin/Lead (Sn63Pb37) field programmable gate array 2.1mm 1.2V 357MHz 0.331ns