Laird MGV0625100M-10
Surface Mount Power Inductor, Mgv Series, 10 H, 20%, Shielded, 0.129 Ohm, 2.5 A
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Laird MGV0625100M-10.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
element14 APAC
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Introduction Date2013-06-06
Pièces détachées
Inductor Power Molded/Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 Automotive T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 3.1A 0.05Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 3.2A 74mOhm DCR T/R
TAIYO YUDENNR8040T100M
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.1A 0.0442Ohm DCR 3131 T/R
TAIYO YUDENNRS8030T100MJGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3A 0.0429Ohm DCR 3131 T/R
Descriptions
Descriptions de Laird MGV0625100M-10 fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD, 2826
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 10UH 2.5A 129 MOHM SMD
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, LRATED
INDUCTOR, SHLD, 10UH, 2.5A, 20%
Power Inductors - SMD 10uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,LRATED 7.3X6.7X2.5MM
INDUCTOR, 10UH, 2.5A, 20%, SHLD; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 2.5A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 6A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 7.3mm x 6.7mm x 2.5mm; DC Resistance