Bourns SRP5030T-100M
Inductor Power Molded/Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRP5030T-100M.
JRH Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+12.56%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 Automotive T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3.5A T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 3.1A 0.05Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 0.061Ohm DCR 2424 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.1A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 3.2A 74mOhm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRP5030T-100M fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Powdered Iron-Core, SMD, 2220
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 2.75A, 20%; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 2.75A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 3.5A; Product Range: SRP5030T Series; Power Inductor Case: 5.7mm