KYOCERA AVX TAJC686K006SNJ
Cap Tant Solid 68uF 6.3V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 1.5 Ohm 125°C T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX TAJC686K006SNJ.
Newark
DigiKey
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,766
Authorized Distributors
5
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2312
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Leakage Current
4.3 µA
4.3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupT491C686K006AT
Cap Tant Solid 68uF 6.3V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC686M006RNJ
Cap Tant Solid 68uF 6.3V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 1.5 Ohm 125°C T/R
Cap Tant Solid 68uF 6.3V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.8 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C686K010AT
Cap Tant Solid 68uF 10V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTRJC686K010RRJ
Cap Tant Solid 68uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.49 Ohm 125°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2312
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX TAJC686K006SNJ fournies par ses distributeurs.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2312
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2312
CONVENTIONAL MNO2,68 UF,6.3 V
TAJ TANT 68UF 6.3V 10% CASE C
CAPACITOR TANT, 68µF, 6.3V, 2312; Capacitance:68µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:6.3VDC; ESR:1.5ohm; Capacitor Case Style:2312; No. of Pins:2; Lead Spacing:2.9mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C ;RoHS Compliant: Yes