KYOCERA AVX 08051C681KAT2A
0805 680 pF 100 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX 08051C681KAT2A.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Upverter
Newark
TME
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+69.04%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
12,491
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 pF
680 pF
Dielectric
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
Height
940 µm
850 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
0805 680 pF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 680pF 10% X7R 50V 0805 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21B681KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 680 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
200V 680pF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX08055C681KAT2A
0805 680 pF 50 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX08053C681KAT2A
Cap Ceramic 680pF 25V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX 08051C681KAT2A fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 680pF 100V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00068uF, Surface Mount, 0805
0805 SMD Ceramic Capacitors 0805 680pF 100volts X7R 10%
Chip Capacitor (MLCC) 0805 680pF ±10% 100V X7R
Ceramic Capacitor 680Pf, 100V, X7R, 10%, 0805; Capacitance:680Pf; Voltage(Dc):100V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 08051C681KAT2A.