KYOCERA AVX 08051C473KAT2A
100V 47nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX 08051C473KAT2A.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Upverter
Newark
Farnell
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+7.86%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.52 mm
1.52 mm
1.52 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Multilayer Ceramic Capacitor (MLCC), 47nF, 100V, ±10%, X7R, 0805
Samsung Electro-MechanicsCL21B473KCFNNNE
Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.047uF 10% X7R 50V 0805 Paper T/R
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX 08051C473KAT2A fournies par ses distributeurs.
0805 47 nF 100 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 10% SMD 0805 125°C Embossed T/R
Capacitor 0.047 uF 100 Volt X7R 10% Surface Mount 0805 Embossed Tape and Reel
Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) ceramic capacitor 100V 0.047muF ±10% X7R
CAPACITOR;CERAMIC;CAP 0.047 UF;TOL 10%;VOL-RTG 100 VDC;SMT;0805;X7R;TAPE & REEL
0805 SMD Ceramic Capacitors 0805 0.047uF 100volts X7R 10%
CAP, 0.047µF, 100V, 10%, X7R, 0805, REEL
Ceramic Capacitor 47nF, 100V, 0805, ±10 %
Ceramic Capacitor 0.047Uf 100V, X7R, 10%, 0805, Full Reel; Capacitance:0.047Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 08051C473KAT2A.