KYOCERA AVX 08051C472JAT2A
0805 4.7 nF 100 V ±5 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX 08051C472JAT2A.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Upverter
Newark
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.63%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
33,319
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
940 µm
940 µm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1999-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
0805 4.7 nF 100 V ±5 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B472JBANNNC
50V 4.7nF X7R 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 4700 Pf, - 5%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes
Yageo GroupC0805C472J5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0805
KYOCERA AVX08055C472JAT2A
0805 4.7NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELECTRIC, +/-5%
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX 08051C472JAT2A fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100V 4700pF ±5% X7R
CAP, MLCC, X7R, 4700PF, 100V, 0805
0805 SMD Ceramic Capacitors 4700PF 100V 5%
Ceramic Capacitor 4700Pf 100V, X7R, 5%, 0805, Full Reel; Capacitance:4700Pf; Voltage(Dc):100V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 08051C472JAT2A.