KYOCERA AVX 02016D224KAT2A
0201 220 nF 6.3 V ±10 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX 02016D224KAT2A.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-36.02%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
330 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
6.3V 220nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
10V 220nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL03A224KP3NNNC
Samsung Electro-MechanicsCL03A224KQ3NNNH
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201 / 0.22 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Samsung Electro-MechanicsCL03A224KQ3NNNC
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX 02016D224KAT2A fournies par ses distributeurs.
Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 6.3Vdc X5R Dielectric 0.22µF ±10% ø7"T/R
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 6.3V 0.22muF ±10% X5R
Cap Ceramic 0.22uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 0201 85C T/R