KOA Speer RN731ETTP5620B25
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 562Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RN731ETTP5620B25.
IHS
Arrow Electronics
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
6,763
Authorized Distributors
0
Resistance
562 Ω
562 Ω
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2006-01-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-09-30
LTD Date2022-09-30
Pièces détachées
TE ConnectivityCPF0402B562RE1
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 562 Ohm, 63 Mw, - 0.1%, 25 V, 0402 [1005 Metric]
PanasonicERA2AEB5620X
Res Thin Film 0402 562 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0402BRD07562RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 562ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERA2AEB511X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 510Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA2AEB6040X
Res Thin Film 0402 604 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCPF0402B549RE1
Res Thin Film 0402 549 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RN731ETTP5620B25 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 562ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RN73 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 562Ohm 0.063W 1/16W
RES 562 OHM 0.1% 1/16W 0402