KOA Speer RN731ETTP2611B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 2610ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RN731ETTP2611B25.
Stock
8,000
Authorized Distributors
0
Resistance
2.61 kΩ
2.61 kΩ
2.61 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2006-01-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-09-30
LTD Date2022-09-30
Pièces détachées
PanasonicERA-2AEB2611X
Res Thin Film 0402 2.61K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0402BRD072K61L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 2610ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERA2AEB272X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 2.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-2AEB242X
Res Thin Film 0402 2.4K Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0402BRD072K55L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 2550ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402BRD072K7L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 2.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RN731ETTP2611B25 fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 0402 2.61K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R