KOA Speer RK73H2ETTE1002F
Res Thick Film 1210 10K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2ETTE1002F.
Tendance sur 3 mois:
-1.21%
Stock
16,286
Authorized Distributors
2
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-14NF1002U
Res Thick Film 1210 10K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
500mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 10kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-0710KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 10kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJP14F1002U
PanasonicERJ-14NF1072U
Res Thick Film 1210 10.7K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 11kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2ETTE1002F fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors - SMD 10K OHM 1%
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 100ppm/C 10kOhm 500mW