KOA Speer RK73H2BTTD9100F
Res Thick Film 1206 910 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD9100F.
Upverter
Farnell
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-92.45%
Authorized Distributors
6
Resistance
910 Ω
910 Ω
910 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-07909RL
Res Thick Film 1206 909 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8ENF9760V
Res Thick Film 1206 976 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity1623568-1
Res Thick Film 1206 820 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/C Molded SMD
PanasonicERJ8ENF9530V
Res Thick Film 1206 953 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07825RL
Res Thick Film 1206 825 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 910Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD9100F fournies par ses distributeurs.
910 Ohms 1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Th
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 910Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 910ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 910R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD9100F
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 1.6 x 0.6 mm Resistance technical notation: 910R Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 910 Ohm
RESISTOR, 1206, 910 OHM, 1%; Resistance:910ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73H