KOA Speer RK73H2BTTD8872F
Res Thick Film 1206 88.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD8872F.
Upverter
Farnell
Tendance sur 3 mois:
+14.66%
Stock
78,550
Authorized Distributors
6
Resistance
88.7 kΩ
88.7 kΩ
88.7 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ8ENF8872V
Yageo GroupRC1206FR-0788K7L
Res Thick Film 1206 88.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF9102V
Res Thick Film 1206 91K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 82.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0782KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 82kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 95.3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD8872F fournies par ses distributeurs.
Thick film chip resistor SMD 1/4watt 88.7Kohms 1% 1206
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 88.7kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 88700ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 88K7, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD8872F