KOA Speer RK73H2BTTD86R6F
Res Thick Film 1206 86.6 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD86R6F.
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
Garrett
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
68,043
Authorized Distributors
6
Resistance
86.6 Ω
86.6 Ω
86.6 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-0793R1L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 93.1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0784R5L
Res Thick Film 1206 84.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 88.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-0782RL
RC Series 1206 0.25 W 82 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 82 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8GEYJ820V
ERJ Series 1206 82 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD86R6F fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 86.6ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 86R6, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD86R6F
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 86.6Ohms ±100ppm/C