KOA Speer RK73H2BTTD8200F
Res Thick Film 1206 820 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD8200F.
Upverter
Newark
TME
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-7.36%
Resistance
820 Ω
820 Ω
820 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-07820RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 820Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8ENF8200V
TE Connectivity1623568-1
Res Thick Film 1206 820 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/C Molded SMD
Yageo GroupAC1206FR-07820RL
Yageo GroupRC1206FR-13820RL
Res Thick Film 1206 820 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD8200F fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 820ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 820Ohm ±100ppm/C
Res, 820R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD8200F.
SMD Resistor Temperature range: -55 ... 125 °C Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 820 Ohm
Alias du fabricant
  • KOA
  • KOA Speer Electronics Inc
  • KOA SPEER ELECTRONICS
  • KSE
  • KOA CORP
  • SPEER
  • KOA SPEER ELECTRONIC
  • KOA EUROPE
  • GLOBAL
  • KOA CORPORATION
  • KOA Speer Elec
  • KSE INC
  • KOA EUROPE GMBH
  • KOA SPEER ELECT
  • KOA ELECTRONICS
  • KOA KAOHSIUNG CORPORATION
  • KOA SPEAR ELECTRONICS
  • KOA Kaohsiung Corp
  • PowerL
  • RALE
  • KOA SPEEL
  • KOA SPEAR
  • KOA DENKO
  • KOASPR
  • KOA ELEC
  • KOASPeeR
Alias de numéro de pièce
Ce composant peut être référencé sous ces autres numéros :
  • RK73H2BTTD 8200F