KOA Speer RK73H2BTTD27R0F
Res Thick Film 1206 27 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD27R0F.
Upverter
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.76%
Authorized Distributors
6
Resistance
27 Ω
27 Ω
27 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-0726R7L
Res Thick Film 1206 26.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0724R3L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 24.3Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0729R4L
Res Thick Film 1206 29.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD27R0F fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 27ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 27Ohm ±100ppm/C
KOA SPEER ELECTRONICS RK73H2BTTD27R0F Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, RK73H Series, 27 ohm, 250 mW,1%, 200 V
Res, 27R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD27R0F.
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 1.6 x 0.6 mm Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 27 Ohm