KOA Speer RK73H2BTTD2704F
Res Thick Film 1206 2.7M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD2704F.
Upverter
element14 APAC
Stock
5,097
Authorized Distributors
2
Resistance
2.7 MΩ
2.7 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0402 2.7M Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD2704F fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.7e+06ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
SMD Resistor [KOA] RK73H2BTTD2704F SMD Resistor
RESISTOR, 1206, 2M7 OHM, 1%; Resistance:2.7Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73H